Dolgu İşlemleri

Ciltteki yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran daha dinlenmiş ve daha genç bir görünüm veren dolgu uygulamaları dudak, göz altı, elmacık, çene ve kaş bölgesine yapılmaktadır. Ayrıca şakak bölgesi ve buruna yapılan dolgular sayesinde altın oran elde edilebilir. Yaşın ilerlemesiyle ciltteki deformasyon arttığı için son derece sağlıklı olan dolgu tekniklerinden yararlanarak daha genç ve parlak bir cilt görünümüne ulaşabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu

Kronik yorgunluk ve yaş faktörü nedeniyle ortaya çıkan gözaltı torbalanmalarına karşı göz altı ışık dolgusu yapılmaktadır. Ayrıca göz altı morlukları da bu işlem sayesinde ortadan kaldırılır. Cilt dokularının hidrasyon seviyesini artıran göz altı ışık dolgusu aynı zamanda çökme ve olukların da tedavi edilmesi için tercih edilmektedir.

Elmacık Dolgusu (Zigoma)

Bireylerin elmacık kemiklerindeki hacim kayıplarında başvurulan elmacık dolgusu tekniği ile şekil bozuklukları ve travmalara bağlı kayıplar da giderilmektedir. Elmacık kemiğinin talep edilen forma ulaşması adına dolgu enjeksiyonu yapılarak elmacık kemiğinin belirgin hale getirilmesi amaçlanır.

Dudak Dolgusu

Hyaluronik asit sayesinde dudaklardaki büzülme ya da çatlamaların yanı sıra yaş faktörü nedeniyle estetik görünümünü kaybeden dudaklar için dudak dolgusu yapılmaktadır. Üstelik bu işlemin herhangi bir yan etkisi yoktur. Anestezik kremlerle dudak bölgesi uyuşturulur ve hyaluronik asit enjekte edilerek gerekli müdahale sağlanır. Sonuç olarak daha parlak, dolgun ve pürüzsüz bir dudak yapısına sahip olunabilir.

Jawline

Jawline tanım olarak, yüz bölgesinin çene kısmında oluşturduğu keskin çizgidir. Kemik yapısına ve yaş faktörüne bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunları ortadan kaldırmak için Jawline dolguya başvurulur. Çene uç kısmından kulak önüne kadar kemik hattı boyunca uygulanan dolgu sayesinde çene kenar çizgisi yeniden şekillendirilir.

Çene Dolgusu

Çenenin yüz yapılarına göre geride olduğu durumlarda orantısız bir görünüm oluşur. Estetik yöntemler arasında önemli bir yere sahip olan çene dolgusu, çene kemiğinin üzerine verilerek uzun ve daha sivri  bir görüntü sağlar. Bu daha orantılı ve genç bir görünüm kazandırır.

Kaş Kaldırma

Kaş dolgusu ile kaş kaldırma estetiği artık ameliyatsız uygulamalar arasındadır. Genelde 1 ya da 2 mm kadar kaşların kaldırılmasıyla beraber altın yüz oranı elde edilebilir. Etkisi 12 aya kadar süren bu uygulamada özel dolgular kullanılır ve herhangi bir yan etki durumu söz konusu değildir.

Şakak Bölgesi Dolgusu

Şakak bölgesinde estetik tedavi uygulamak çoğu zaman mümkün değildir. Bunun nedeni, bölgedeki dokunun ince olmasıdır. Ancak şakak bölgesi dolgusu estetiğinden sonra şakaktaki çökme rahatlıkla ortadan kalkacaktır. Ayrıca yağ dokusunun zaman içinde yok olması nedeniyle de dolgu uygulamasına başvurmak neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Dolgu ile Kırışıklık Açma

Dudak ve göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek için dolgu tedavisi uygulanabilir. Bu süreçte yanaklardaki dolgunluğu sağlama, dudakları kalınlaştırma ve göz altı morlukları da tedavi edilebilir. İnce kırışıklıkları açarak daha esnek ve gergin bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlar.

 Dudak Üstü Kırışıklık Açma

Genelde sık mimik hareketleri sebebiyle dudak üstü bölgesinde kırışıklık yaşanır. Bu gibi deformasyonları ortadan kaldırmak adına dolgu estetiğinden faydalanmak gerekir.

Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği kapsamında uygulanan burun dolgusu, bölgenin dış görünümünü değiştirmektedir. Burun eğriliği hafifletilirken burun ucu da belirli bir miktarda kaldırılabilir. İşlem ağrısız ve ameliyatsız olarak yapıldığı için son zamanların en çok tercih edilen dolgu uygulamalarından biri haline gelmiştir.