Şişli Botoks, Fiyatları

Şişli Botoks

Şişli ve çevresinde yaşıyorsanız ve Şişli Botoks hizmeti sunan güvenilir ve tecrübeli bir uzman arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek Şişli Botoks ve Şişli Botoks Fiyatları gibi konularda detaylı bilgi alarak karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Botoks, genellikle kadınların tercih ettiği estetik bir uygulamadır. Ancak hem kadınlar hem de erkekler için yüz bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgi görünümünün yok edilmesi amacıyla uygulanır. Kendine güvenli bir bakış ve daha düzgün yüz hatları isteyen kadınlar ve erkekler botoks uygulaması yaptırırlar.

Botoks Nedir, Nasıl Yapılır?

Botoks, bakteri kökenli bir toksindir, deri altına enjekte edilerek buradaki sinir uçlarını etkiler. Sinirlere yapılan bu müdahale sayesinde deri altına botulinum toksini enjekte edilir. Bu bölge kısa süreli olarak mimik yapmayacak şekilde uyuşmuş olur. İğne korkusu olan kişilerin de rahatlıkla yaptırabildiği uygulama, yüz, boyun, dekolte bölgesi, burun ucu gibi bölgelere uygulanır. Ayrıca kaz ayaklarını yok etmek için göz çevresine ve kaş arasında oluşan kırışıklıkları yok etmek için iki kaş arasına botoks yapılabilir. Alın bölgesindeki çizgilerin giderilmesi amacıyla frontal kaslar ve çevresine uygulama yaptırabilirsiniz. Botoks yaptıranlar,  ilk gün mimik yapamadıkları için kendilerini biraz tuhaf hissedebilirler. Ancak ilk günü atlattıktan sonra botoksun yüz hatlarındaki pürüzsüzlük etkisi çok daha belirgin hale gelir.

Şişli Botoks

Botoks Acılı Bir İşlem midir?

Lokal anestezi kullanılarak uygulanan botoks çok ince uçlu bir iğne yardımıyla yapılır. Uygulama sırasında hemen derinin altına girildiği için iğnenin acısı çok az miktarda hissedilir. Lokal anestezi ve buz uygulaması botoks için en çok tercih edilen uyuşturma yöntemleridir. Bu işlemi yaptıran kişiler, aynı gün içinde hayatlarına devam edebilirler. İşlem sonrasında beklemeden klinikten ayrılabilirler.

Kimler Botoks Yaptırabilir?

Herhangi bir estetik uygulama yaptırmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Reşit olmuş her birey kadın ya da erkek fark etmeksizin kendi vücuduna yaptıracağı işlemler konusunda özgür iradeye sahiptir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde oluşan çizgilerden ve kırışıklıklardan rahatsız olan herkes botoks yaptırabilir. Özellikle sık mimik yapmaktan kaynaklanan kaş araları, göz kenarları, messater ve temporal kas denilen çiğneme kasları ve dudak çevresi yaşa bağlı olmaksızın kırışmaya başlayabilir. Bu kısımlarda oluşan çizgileri ve kırışıklıkları gidermek isteyen herkes, medikal estetik uzmanına başvurarak güvenle botoks yaptırabilir.

Kimler Botoks Yaptırmamalıdır?

Botoks basit ve neredeyse acısız bir işlem olmasına rağmen bazı kişiler için riskli olabilir. Bu risk grubunda yer alanlar ya da bazı durumlarda botoks yaptırması tavsiye edilmeyen kişiler arasında emziren ve hamile kadınlar başta gelir. Bunun dışında ise botulinum toksin alerjisi bulunanlar, periferik nöropati hastaları (bazı uzuvlarında uyuşma yaşayan kişiler) için uygulama riskli olabilir. Myasthenia Gravis hastalığı olanlar yani iskelet kaslarının bazı bölgelerinde zayıflık bulunan kişiler bu estetik uygulama işlemini yaptırmamalıdır. Lambert Eaton Sendromu bulunan kişiler de botoks yaptırmaması gerekenler sınıfında yer alır.

Botoks Yaptırdıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Botoks işlemini, daha pürüzsüz ve daha genç bir kas ve cilt görünümü için yaptırırsınız. Bu yüzden işlem sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Örneğin yüzünüze yaptırdığınız botoks sonrasında gece uyurken sağa ya da sola yatmamalısınız. Uykunuzda dönmeye alışıksanız bu sizin için sorun olabilir. Ama bir gece sırt üstü uyumaya katlanabilirsiniz. Uygulama yapılan bölgeye ilk 6 saat su değdirmemeli, sonrasında ise bölgeyi banyoda ya da yıkama işlemi sırasında çok sert ovmamalısınız.

Botoks Uygulaması Örnekleri

Şişli Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Şişli Botoks Fiyatları, genel olarak uygulama yaptırdığınız bölge sayısına göre değişir. Güvenilir, hijyenik şartlarda ve piyasa standartlarına uygun çalışan bir estetik medikal uygulama merkezinde güvenle Botulinum toksin uygulaması yaptırabilirsiniz.

Şişli Botoks Fiyatları

Şişli Botoks Fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için şimdi bizi arayın!