Badem Göz Estetiği

Gözün 2 adet köşesi bulunur ve bunlara iç ve dış kantus denir. Dış kantus aşağıya doğru olduğu zaman kişilere yorgun ve üzgün bir bakış ifadesi verir. Bu göz şekli, dış kantusun operasyonla yukarı ve dışa doğru çekilmesiyle düzeltilebilir. Böylece daha çekici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu ameliyat tek başına yapılabileceği gibi üst veya alt kapak cerrahisi ile kombine edilebilir.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezi ile yapılabilir. Ameliyat süresi 30 dk– 1 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun bantlar yerleştirilir ve pansuman yapılır.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta aynı gün taburcu edilebilir. Yüzde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Erken dönemde düzenli soğuk uygulama yapılırsa en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2- 3. gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişler 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 7- 10 gün içerisinde kaybolur ve bu süreden sonra makyaj yapılabilir. Ameliyat sonrası 3- 5. gün işe dönülebilir. Hafif aktiviteler 2- 3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

Riskleri Nelerdir?

Nadir riskleri olan ameliyatlardır. Kanama, belirgin izler veya iki kapak arası asimetriler görülebilir. İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalarak kaybolacaktır.

Sonuç

Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , orta yüz germe, dolgu ve botox, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.