Yüz ve Boyun Germe

Yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Bir diğer faktörler arasında bulunan yaşın ilerlemesi ve vücudun yer çekimine karşı koyamamasıdır. Bu dokular zamanla bozulup, yüz derisini aşağıya doru çekerek yüzün şeklini bozmaktadır. Bu durumlarda çeşitli bazı operasyonla ile bu dokular düzeltilebilmektedir.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Burada hastanın yaşının genç olması ve bu işlem için seçilen hastane ve operasyonu yapacak cerrah çok önem taşımaktadır. Kadınlarda bulunan boyun derisi erkeklere göre daha ince olduğunda bu işlemin büyük titizlik ile yapılması öngörülmektedir.

Genç yaşta hastalar boyun ve yüzde biriken yağ birikintilerinden liposuction (yağ aldırma) ile kolayca kurtulabilir. Bu operasyonda planlama ile çok iyi şekilde operayon izle saklanabilmektedir.

Operasyon Sonrası Nasıl Olur?

Bu nitelikli operasyonlar tam teşekküllü hastanelerde ve uzman cerrahi tarafından uygulanması gerekmektedir. Operasyon süresi anestezi altında ortalama 1-2 saat arası sürmektedir. Operasyon sonrasında ağrı, şişlik yada morluklar olabilmektedir. Bunlar hepsi normal işleyişin içinde olup ortalama 7-10 gün arasında sonlanmaktadır. Ameliyat sonrası cildin doğal görünüme kavuşması genellikle 6 – 7 arasını bulabilmektedir.

Başlıca Germe Operasyonlarımız Şöyledir;

Yüz ve Boyun Germe

Yer çekimi, yaşlanma ve kilo kaybı nedeniyle yüzde ve boyunda meydana gelen yaşlanma belirtileri yüz ve boyun germe ile düzeltilerek kişinin daha genç bir yüz görünümüne sahip olmasına olanak sağlamaktadır. Bununla beraber yüzde hacimsel kaybı olan kişilere yağ transferi de kliniğimizde güvenle yapılabilmektedir.

Göz Çevresi, Kaş ve Alın Estetiği

Göz kapaklarındaki sarkmalar, alt göz kapaklarında torbalanmalar, kaşların zamanla aşağıya düşmesi ve alında derinleşmiş çizgiler kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterebilmektedir. Göz çevresine yapılan estetik işlemler ile daha canlı bakışlara sahip olabilmek mümkündür.

Yüz ve Boyun Germe Estetiği Fiyatları?

Yüz ve Boyun Germe fiyatları genel olarak yapılacak işlemlere göre belirlenmektedir. Bu durumda bireylerin ilk iş olarak estetik operasyon için hastanemize başvurup, hekim ile ön görüşme sağlaması gerekmektedir.