Dudak Kaldırma

Dudak kaldırma- Lip lift

Lip lift her ne kadar dudak büyütme kategorisine girse de, enjekte edilebilir veya kalıcı dolgularla yapılan bir işlem değil, dudak üstündeki deriye müdahaleyi gerektiren, cerrahi teknikle yapılan bir girişimdir. Ayrıca popüler söylemle Bullhorn Lip Lift olarak da isimlendirilir.

Lip Lift- Dudak Kaldırma Nedir?

Genetik olarak ince bir dudak yapısına veya yaşlanmaya bağlı dudaklarınızda eskisine nazaran daha sönük bir dolgunluğa sahip olabilirsiniz. Lip lift- dudak kaldırma, üst dudağın pembe kısmının daha fazla görünür hale gelmesini amaçlayan bir prosedürdür. Bu haliyle dudak burun oranına dikkat ederek, hem üst dudağınızın görünümü artar hem de üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafe kısalır. Bu
cerrahi yöntem enjekte edilebilir dolgu maddelerine bir alternatif olabilir. Özellikle uzun bir yüz yapısına sahip ve uzun bir philtrumu yani bıyık bölgesi (burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe) geniş olan insanlara en iyi sonuçları verir.

Dudaklarının mevcut yapısını sevmeyen ve belirli aralıklarla enjekte edilebilir dolgu uygulamalarına başvuran pek çok insanın tercih ettiği bir yöntem olan lip lift, kalıcı bir uygulamadır. Aynı zamanda doğal görünümlü bir dudak büyütme etkisi arayan insanlar için iyi bir seçenektir.

Kimler Lip Lift yaptırabilir?

İnce bir üst dudağınız, gülümsediğinizde gözükmeyen üst diş görüntünüz ve uzun bir philtrumunuz varsa ve sürekli dudak dolgusu yaptırmaktan sıkıldıysanız, lip lift sizin için iyi bir seçenek olabilir. Sonuç olarak daha büyük bir üst dudak, daha dengeli yüz kontür elde eder ve daha çekici bir görünüme kavuşursunuz. Dudak kaldırma yoluyla dudak büyütme işleminin etkisi kalıcıdır ve tekrarlanması gerekmez.

Lip Lift- Dudak kaldırma nasıl yapılır?

Dudak kaldırma- Lip lift ameliyathane ortamında yapılan cerrahi bir işlemdir. Cerrah, aşırı deriyi burnun altından çıkarır ve dudakları şekillendirir. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer, hastanın durumuna bağlı olarak genel ya da sıklıkla lokal anestezi altında yapılır. Sonuç olarak, üst dudak daha büyük görünür ve philtrumunuz kısalır. Dudak kaldırma, çoğunlukla iz bırakmaz. Burun altındaki doğal derinin altına izler gizlenir. Burun altına yapılan skar zamanla kaybolur, bağlantılı deri görünümünün rengini alır ve zar zor görülür.