Gamze Estetiği

Gamze, genelde yüz kısmında burun yanına doğru doğuştan meydana gelen çukur olarak tanımlanmaktadır.

Gamze estetiği, güzel görünmek için kişilerin son günlerde epey ilgisini çeken estetik şeklinde de kabul edilmektedir. Yanaklarda hoş görüntü yakalanması için önemli olgu olarak kabul edilen gamzeler; herhangi bir yaş sınırlaması olmaması ve kişinin 18 yaşına ulaşması halinde ameliyat ile gamze estetiği yapılabilir. Ayrıca çene gamzesi kadınlarda seyrek de olsa görülebilmektedir. Gamzeler için estetik ameliyatlar, ilk olarak hekiminize gidilerek muayene edilmesi süreci kapsamında da gamzelerin nasıl oluşacağının belirlenmesi ile beraber süreç başlayacaktır.

Yanakta Gamze Nasıl Yapılır?

Gamze estetiği lokal anestezi altında, ağız içinden yapılan ve ortalama 30 dakika kadar süren bir ameliyattır. Ameliyat öncesinde gamzenin nereye yapılacağı muayene esnasında belirlenir ve işaretlenir. Operasyonda mimik kasları yanağın istenilen bölgesine gamze oluşturacak biçimde dikilir.

Operasyon sonrası ameliyat bölgesinde biraz şişlik oluşacak, buda genellikle bir hafta içinde düzelmektedir. Bununla beraber ağız içindeki dikişler kendi kendine eriyecek ve gülerken gamzeler de kendini belli ederek ortaya çıkacaktır